2,255
edits
(11 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
<big>'''Telefónica'''</big> | |||
[[File:31954.jpg|400px]] | [[File:31954.jpg|400px]] | ||
{| class="wikitable" | |||
|+ Aktive Sendeanlagen | |||
|- | |||
! Band !! Technologie !! Frequenz + MHz !! MIMO | |||
|- | |||
| B1 || LTE || 2100 MHz @ 20 MHz || 4x4 | |||
|- | |||
| B3 || LTE, 5G || 1800 MHz @ 20 MHz || 4x4 | |||
|- | |||
| B8 || GSM || 900 MHz || 2x2 | |||
|- | |||
| B20 || LTE || 800 MHz @ 10 MHz || 2x2 | |||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
|+ Weitere Standortdetails | |||
|- | |||
| Technik || Nokia Airscale RRU | |||
|- | |||
| Antennen || Kathrein 8-Port | |||
|- | |||
| Modellnr. || K 800 10868 | |||
|- | |||
| 4G-Speed || bis zu 810MBit/s | |||
|- | |||
| 5G-Speed || bis zu 400MBit/s | |||
|- | |||
| SRAN || Ja | |||
|- | |||
| 5G-ENDC || Ja | |||
|- | |||
| 5G-NSA || Ja | |||
|- | |||
| 5G-SA || Ja | |||
|} | |||
''v3.0 Wiki Page'' |
edits