Difference between revisions of "262 3 30629"
Jump to navigation
Jump to search
Line 35: | Line 35: | ||
|- | |- | ||
| SRAN || Nein | | SRAN || Nein | ||
|- | |||
| 5G-ENDC || Ja | |||
|} | |} | ||
Revision as of 11:10, 24 May 2022
Telefónica
Stand-Technik 09/2019
Band | Technologie | Frequenz + MHz | MIMO |
---|---|---|---|
B3 | LTE | 1800 MHz @ 20 MHz | 2x2 |
B8 | GSM | 900MHz | 2x2 |
B20 | LTE | 800 MHz @ 10 MHz | 2x2 |
Band | Technologie | Frequenz + MHz | MIMO |
---|---|---|---|
B1 | UMTS | 2100 MHz | 2x2 |
Technik | Nokia Flexi BTS |
Antennen | Kathrein 8-Port |
Modellnr. | K 800 10868 |
4G-Speed | bis zu 270MBit/s |
SRAN | Nein |
5G-ENDC | Ja |
Telekom eNB150858
2Gː GSM-900MHz
4G[Rev3]ː B8-900MHz 5MHz, B20-800MHz 10MHz (Max-Speedː 135MBit/s)
Technikː Huawei RRU (SRAN)
o2-Antennen
v2.7.01BETA Wiki Page