1,300,547
edits
(Updated content before balise.) |
(Updated content before balise.) |
||
Line 14: | Line 14: | ||
|} | |} | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!colspan="2"| <big>Antenne | !colspan="2"| <big>Antenne DIGICEL, FREE CARAIBES</big> | ||
|- | |||
| '''Hauteur''' || 24.0m | |||
|- | |- | ||
| '''Type''' || Panneau | | '''Type''' || Panneau | ||
Line 22: | Line 24: | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''GSM 900''' || DIGICEL: 05/06/2023 | | '''GSM 900''' || - '''''DIGICEL''': 05/06/2023''<br>↳ '''5.1 MHz''' (904.6 MHz-909.7 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (949.6 MHz-954.7 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | | '''LTE 1800''' || - '''''DIGICEL''': 05/06/2023''<br>↳ '''15.0 MHz''' (1710.0 MHz-1725.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (1805.0 MHz-1820.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': 05/06/2023''<br>↳ '''20.0 MHz''' (1765.0 MHz-1785.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (1860.0 MHz-1880.0 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| '''LTE | | '''LTE 2100''' || - '''''DIGICEL''': 05/06/2023''<br>↳ '''10.0 MHz''' (1969.7 MHz-1979.7 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (2159.7 MHz-2169.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': 05/06/2023''<br>↳ '''9.8 MHz''' (1930.5 MHz-1940.3 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (2120.5 MHz-2130.3 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | | '''LTE 2600''' || - '''''DIGICEL''': 05/06/2023''<br>↳ '''20.0 MHz''' (2500.0 MHz-2520.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (2620.0 MHz-2640.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': 05/06/2023''<br>↳ '''15.0 MHz''' (2540.0 MHz-2555.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (2660.0 MHz-2675.0 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| '''LTE | | '''LTE 800''' || - '''''FREE CARAIBES''': 05/06/2023''<br>↳ '''10.0 MHz''' (791.0 MHz-801.0 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (832.0 MHz-842.0 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | | '''UMTS 2100''' || - '''''DIGICEL''': 05/06/2023''<br>↳ '''4.8 MHz''' (1964.9 MHz-1969.7 MHz)<br>↳ '''4.8 MHz''' (2154.9 MHz-2159.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': 05/06/2023''<br>↳ '''5.0 MHz''' (1954.9 MHz-1959.9 MHz)<br>↳ '''5.0 MHz''' (2144.9 MHz-2149.9 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | | '''UMTS 900''' || - '''''DIGICEL''': 05/06/2023''<br>↳ '''5.1 MHz''' (909.7 MHz-914.8 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (954.7 MHz-959.8 MHz) | ||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!colspan="2"| <big>Antenne | !colspan="2"| <big>Antenne DIGICEL, FREE CARAIBES</big> | ||
|- | |||
| '''Hauteur''' || 23.9m | |||
|- | |- | ||
| '''Type''' || Panneau | | '''Type''' || Panneau | ||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Orientations''' || 99.5°, 226.5° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''GSM 900''' || DIGICEL: 05/06/2023 | | '''GSM 900''' || - '''''DIGICEL''': 05/06/2023''<br>↳ '''5.1 MHz''' (904.6 MHz-909.7 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (949.6 MHz-954.7 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | | '''LTE 1800''' || - '''''DIGICEL''': 05/06/2023''<br>↳ '''15.0 MHz''' (1710.0 MHz-1725.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (1805.0 MHz-1820.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': 05/06/2023''<br>↳ '''20.0 MHz''' (1765.0 MHz-1785.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (1860.0 MHz-1880.0 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| '''LTE | | '''LTE 2100''' || - '''''DIGICEL''': 05/06/2023''<br>↳ '''10.0 MHz''' (1969.7 MHz-1979.7 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (2159.7 MHz-2169.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': 05/06/2023''<br>↳ '''9.8 MHz''' (1930.5 MHz-1940.3 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (2120.5 MHz-2130.3 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | | '''LTE 2600''' || - '''''DIGICEL''': 05/06/2023''<br>↳ '''20.0 MHz''' (2500.0 MHz-2520.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (2620.0 MHz-2640.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': 05/06/2023''<br>↳ '''15.0 MHz''' (2540.0 MHz-2555.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (2660.0 MHz-2675.0 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| '''LTE | | '''LTE 800''' || - '''''FREE CARAIBES''': 05/06/2023''<br>↳ '''10.0 MHz''' (791.0 MHz-801.0 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (832.0 MHz-842.0 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | | '''UMTS 2100''' || - '''''DIGICEL''': 05/06/2023''<br>↳ '''4.8 MHz''' (1964.9 MHz-1969.7 MHz)<br>↳ '''4.8 MHz''' (2154.9 MHz-2159.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': 05/06/2023''<br>↳ '''5.0 MHz''' (1954.9 MHz-1959.9 MHz)<br>↳ '''5.0 MHz''' (2144.9 MHz-2149.9 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | | '''UMTS 900''' || - '''''DIGICEL''': 05/06/2023''<br>↳ '''5.1 MHz''' (909.7 MHz-914.8 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (954.7 MHz-959.8 MHz) | ||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!colspan="2"| <big>Antenne | !colspan="2"| <big>Antenne MADIACOM</big> | ||
|- | |- | ||
| ''' | | '''Hauteur''' || 16.0m | ||
|- | |- | ||
| '''Type''' || Antenne parabolique | | '''Type''' || Antenne parabolique | ||
Line 109: | Line 86: | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=2805398 CARTE])''' || MADIACOM: 05/06/2023 | | '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=2805398 CARTE])''' || - '''''MADIACOM''': 05/06/2023''<br>↳ '''0.4 GHz''' (12.8 GHz-13.2 GHz) | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits