630
edits
(→Sites) |
(→Sites) |
||
(28 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 5: | Line 5: | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
! Site Name !! LTE eNB | ! Site Name !! LTE eNB | ||
|- | |||
| Abbotts Way || [[530 1 2165|2165]] | |||
|- | |||
| Alfriston || [[530 1 1779|1779]] | |||
|- | |||
| Allenby Park Papatoetoe || [[530 1 2101|2101]] | |||
|- | |||
| Allum Street || [[530 1 2170|2170]] | |||
|- | |||
| Ardmore Airport || [[530 1 1771|1771]] | |||
|- | |- | ||
| Auckland Airport || [[530 1 2219|2219]] | | Auckland Airport || [[530 1 2219|2219]] | ||
|- | |- | ||
| Auckland Airport West || [[530 1 2221|2221]] | | Auckland Airport West || [[530 1 2221|2221]] | ||
|- | |||
| Avondale || [[530 1 1401|1401]] | |||
|- | |- | ||
| Avondale Racecourse || [[530 1 1237|1237]] | | Avondale Racecourse || [[530 1 1237|1237]] | ||
|- | |||
| Bairds Road || [[530 1 1439|1439]] | |||
|- | |- | ||
| Balmoral || [[530 1 2077|2077]] | | Balmoral || [[530 1 2077|2077]] | ||
|- | |||
| Barrys Point || [[530 1 1112|1112]] | |||
|- | |||
| Bayswater || [[530 1 1115|1115]] | |||
|- | |||
| Bayswater West || [[530 1 1114|1114]] | |||
|- | |||
| Beach Road West || [[530 1 1240|1240]] | |||
|- | |||
| Beachlands || [[530 1 2470|2470]] | |||
|- | |||
| Botany Downs || [[530 1 2562|2562]] | |||
|- | |||
| Brighton Road || [[530 1 2397|2397]] | |||
|- | |||
| Broadway Park || [[530 1 2110|2110]] | |||
|- | |||
| Buckland Portage '''(A)''' || [[530 1 1441|1441]] | |||
|- | |||
| Buckland Portage '''(B)''' || [[530 1 5327|5327]] | |||
|- | |||
| Bucklands Beach || [[530 1 1247|1247]] | |||
|- | |||
| Carlton Gore Road || [[530 1 1794|1794]] | |||
|- | |||
| Carr Road || [[530 1 1445|1445]] | |||
|- | |||
| Castle Pub || [[530 1 1996|1996]] | |||
|- | |||
| Cathedral Place || [[530 1 2112|2112]] | |||
|- | |||
| Chapel Downs || [[530 1 1448|1448]] | |||
|- | |||
| Cheltenham Beach || [[530 1 1364|1364]] | |||
|- | |- | ||
| Church Street || [[530 1 2193|2193]] | | Church Street || [[530 1 2193|2193]] | ||
|- | |||
| Conifer Grove || [[530 1 2040|2040]] | |||
|- | |||
| Cook Street North || [[530 1 2115|2115]] | |||
|- | |||
| Custom Street || [[530 1 1370|1370]] | |||
|- | |||
| Dannemora || [[530 1 2597|2597]] | |||
|- | |||
| Dannemora East || [[530 1 2088|2088]] | |||
|- | |||
| Devonport || [[530 1 1123|1123]] | |||
|- | |||
| Devonport Shops || [[530 1 1124|1124]] | |||
|- | |- | ||
| Dressmart || [[530 1 2226|2226]] | | Dressmart || [[530 1 2226|2226]] | ||
|- | |- | ||
| East Tamaki || [[530 1 1354| | | East Tamaki '''(A)''' || [[530 1 1354|1354]] | ||
|- | |||
| East Tamaki '''(B)''' || [[530 1 5265|5265]] | |||
|- | |||
| East Tamaki North || [[530 1 1449|1449]] | |||
|- | |||
| Eastern Beach || [[530 1 5267|5267]] | |||
|- | |- | ||
| | | Eden Park || [[530 1 2078|2078]] | ||
|- | |- | ||
| Glendowie Maskell Street || [[530 1 5566|5566]] | | Ellerslie Convention Centre '''(A)''' || [[530 1 2169|2169]] | ||
|- | |||
| Ellerslie Convention Centre '''(B)''' || [[530 1 4478|4478]] | |||
|- | |||
| Ellerslie Motorway || [[530 1 2022|2022]] | |||
|- | |||
| Farm Cove || [[530 1 1251|1251]] | |||
|- | |||
| Favona || [[530 1 1235|1235]] | |||
|- | |||
| Favona Hospital Reserve || [[530 1 2600|2600]] | |||
|- | |||
| Flat Bush '''(A)''' || [[530 1 2598|2598]] | |||
|- | |||
| Flat Bush '''(B)''' || [[530 1 5330|5330]] | |||
|- | |||
| Flat Bush School Road || [[530 1 5630|5630]] | |||
|- | |||
| Freemans Bay || [[530 1 1657|1657]] | |||
|- | |||
| Glen Innes || [[530 1 2176|2176]] | |||
|- | |||
| Glendowie Maskell Street '''(A)''' || [[530 1 1113|1113]] | |||
|- | |||
| Glendowie Maskell Street '''(B)''' || [[530 1 5566|5566]] | |||
|- | |- | ||
| Goodwood Totara || [[530 1 1202|1202]] | | Goodwood Totara || [[530 1 1202|1202]] | ||
|- | |||
| Grange Road '''(A)''' || [[530 1 1246|1246]] | |||
|- | |||
| Grange Road '''(B)''' || [[530 1 1540|1540]] | |||
|- | |- | ||
| Greenlane || [[530 1 1226|1226]] | | Greenlane || [[530 1 1226|1226]] | ||
|- | |- | ||
| Greenlane Hospital || [[530 1 2043|2043]] | | Greenlane Hospital || [[530 1 2043|2043]] | ||
|- | |||
| Greenlane Levene '''(A)''' || [[530 1 2156|2156]] | |||
|- | |||
| Greenlane Levene '''(B)''' || [[530 1 5778|5778]] | |||
|- | |||
| Greenlane Motorway || [[530 1 1831|1831]] | |||
|- | |||
| Greenlane South || [[530 1 1190|1190]] | |||
|- | |- | ||
| Greenwoods Corner || [[530 1 1820|1820]] | | Greenwoods Corner || [[530 1 1820|1820]] | ||
|- | |||
| Greys Avenue || [[530 1 2377|2377]] | |||
|- | |||
| Half Moon Bay || [[530 1 2055|2055]] | |||
|- | |||
| Halsey St Wharf || [[530 1 2005|2005]] | |||
|- | |||
| Hauraki Corner || [[530 1 1137|1137]] | |||
|- | |- | ||
| Haverstock Road || [[530 1 1041|1041]] | | Haverstock Road || [[530 1 1041|1041]] | ||
Line 37: | Line 149: | ||
|- | |- | ||
| Highbrook Central || [[530 1 2251|2251]] | | Highbrook Central || [[530 1 2251|2251]] | ||
|- | |||
| Highland Park || [[530 1 1236|1236]] | |||
|- | |||
| Highland Park North || [[530 1 1188|1188]] | |||
|- | |||
| Hillsborough Motorway || [[530 1 1429|1429]] | |||
|- | |- | ||
| Hillsborough Road || [[530 1 1249|1249]] | | Hillsborough Road || [[530 1 1249|1249]] | ||
|- | |- | ||
| Homai || [[530 1 2253|2253]] | | Hobson Bay || [[530 1 1457|1457]] | ||
|- | |||
| Homai '''(A)''' || [[530 1 2253|2253]] | |||
|- | |||
| Homai '''(B)''' || [[530 1 4448|4448]] | |||
|- | |||
| Honda Corner || [[530 1 2071|2071]] | |||
|- | |||
| Howick Historical Village || [[530 1 2601|2601]] | |||
|- | |||
| Howick Domain || [[530 1 1923|1923]] | |||
|- | |||
| Howick Picton || [[530 1 2605|2605]] | |||
|- | |||
| Howick/Cockle Bay '''(A)''' || [[530 1 1838|1838]] | |||
|- | |||
| Howick/Cockle Bay '''(B)''' || [[530 1 2603|2603]] | |||
|- | |||
| Hurstmere Road || [[530 1 1141|1141]] | |||
|- | |- | ||
| Ihumatao || [[530 1 2258|2258]] | | Ihumatao || [[530 1 2258|2258]] | ||
|- | |- | ||
| Logan Park South || [[530 1 1272|1272]] | | K Road West || [[530 1 1223|1223]] | ||
|- | |||
| Khyber Pass South || [[530 1 2020|2020]] | |||
|- | |||
| Kohimarama || [[530 1 2171|2171]] | |||
|- | |||
| Landsford Crescent || [[530 1 2079|2079]] | |||
|- | |||
| Lloyd Elsmere Park || [[530 1 2261|2261]] | |||
|- | |||
| Logan Park North || [[530 1 2000|2000]] | |||
|- | |||
| Logan Park South '''(A)''' || [[530 1 1272|1272]] | |||
|- | |||
| Logan Park South '''(B)''' || [[530 1 5251|5251]] | |||
|- | |||
| Lunn Avenue || [[530 1 2177|2177]] | |||
|- | |||
| Lynfield West || [[530 1 5773|5773]] | |||
|- | |- | ||
| Lynn Mall || [[530 1 1552|1552]] | | Lynn Mall || [[530 1 1552|1552]] | ||
|- | |||
| Macleans Park '''(A)''' || [[530 1 1230|1230]] | |||
|- | |||
| Macleans Park '''(B)''' || [[530 1 5579|5579]] | |||
|- | |||
| Mahunga Drive || [[530 1 4493|4493]] | |||
|- | |||
| Manawa Road || [[530 1 2217|2217]] | |||
|- | |- | ||
| Mangere || [[530 1 2553|2553]] | | Mangere || [[530 1 2553|2553]] | ||
|- | |- | ||
| Mangere Centre Park || [[530 1 1839|1839]] | | Mangere Bridge || [[530 1 2609|2609]] | ||
|- | |||
| Mangere Centre Park '''(A)''' || [[530 1 1839|1839]] | |||
|- | |||
| Mangere Centre Park '''(B)''' || [[530 1 2265|2265]] | |||
|- | |- | ||
| Mangere Creamery Road || [[530 1 1451|1451]] | | Mangere Creamery Road || [[530 1 1451|1451]] | ||
Line 57: | Line 223: | ||
|- | |- | ||
| Manukau || [[530 1 1356|1356]] | | Manukau || [[530 1 1356|1356]] | ||
|- | |||
| Manukau East '''(A)''' || [[530 1 2278|2278]] | |||
|- | |||
| Manukau East '''(B)''' || [[530 1 5325|5325]] | |||
|- | |||
| Manukau Heights || [[530 1 2599|2599]] | |||
|- | |- | ||
| Manukau South || [[530 1 2485|2485]] | | Manukau South || [[530 1 2485|2485]] | ||
|- | |- | ||
| Manukau Square || [[530 1 2276|2276]] | | Manukau Square '''(A)''' || [[530 1 2276|2276]] | ||
|- | |||
| Manukau Square '''(B)''' || [[530 1 2321|2321]] | |||
|- | |||
| Manurewa || [[530 1 2273|2273]] | |||
|- | |||
| Manurewa East || [[530 1 2272|2272]] | |||
|- | |- | ||
| Manurewa Off Ramp || [[530 1 2279|2279]] | | Manurewa Off Ramp || [[530 1 2279|2279]] | ||
|- | |||
| Manurewa South '''(A)''' || [[530 1 5260|1704]] | |||
|- | |||
| Manurewa South '''(B)''' || [[530 1 5260|5260]] | |||
|- | |- | ||
| Manurewa West || [[530 1 2264|2264]] | | Manurewa West || [[530 1 2264|2264]] | ||
|- | |||
| Market Road Intersection || [[530 1 2080|2080]] | |||
|- | |||
| Meadowbank || [[530 1 429|429]] | |||
|- | |||
| Meadowbank Retirement Village || [[530 1 1713|1713]] | |||
|- | |||
| Meadowbank Shopping || [[530 1 2174|2174]] | |||
|- | |||
| Mellons Bay '''(A)''' || [[530 1 2201|2201]] | |||
|- | |||
| Mellons Bay '''(B)''' || [[530 1 2205|2205]] | |||
|- | |||
| Middlemore East || [[530 1 2008|2008]] | |||
|- | |||
| Middlemore Hospital || [[530 1 2269|2269]] | |||
|- | |||
| Mill Bridge || [[530 1 1967|1967]] | |||
|- | |||
| Mission Bay || [[530 1 2175|2175]] | |||
|- | |||
| Morningside || [[530 1 2074|2074]] | |||
|- | |||
| Morrin Road Industrial || [[530 1 1817|1817]] | |||
|- | |||
| Mt Albert || [[530 1 2044|2044]] | |||
|- | |||
| Mt Albert Central || [[530 1 2066|2066]] | |||
|- | |||
| Mt Albert South || [[530 1 1220|1220]] | |||
|- | |- | ||
| Mt Eden North || [[530 1 1394|1394]] | | Mt Eden North || [[530 1 1394|1394]] | ||
Line 70: | Line 282: | ||
| Mt Eden South || [[530 1 2081|2081]] | | Mt Eden South || [[530 1 2081|2081]] | ||
|- | |- | ||
| Mt Smart Shops || [[530 1 1476|1476]] | | Mt Roskill || [[530 1 2082|2082]] | ||
|- | |||
| Mt Smart Shops '''(A)''' || [[530 1 1476|1476]] | |||
|- | |||
| Mt Smart Shops '''(B)''' || [[530 1 6450|6450]] | |||
|- | |||
| Mt Wellington || [[530 1 2198|2198]] | |||
|- | |||
| Mt Wellington Industrial || [[530 1 1458|1458]] | |||
|- | |||
| Mt Wellington Quarry || [[530 1 2215|2215]] | |||
|- | |||
| Narrow Neck || [[530 1 1307|1307]] | |||
|- | |- | ||
| Neilson Street East || [[530 1 1279|1279]] | | Neilson Street East || [[530 1 1279|1279]] | ||
|- | |||
| Newmarket || [[530 1 2133|2133]] | |||
|- | |||
| Newmarket North || [[530 1 2016|2016]] | |||
|- | |||
| Newmarket Westfield (VF A3NWF) || [[530 1 1920|1920]] | |||
|- | |||
| Nugent Street || [[530 1 1891|1891]] | |||
|- | |||
| Okahu Bay || [[530 1 2220|2220]] | |||
|- | |||
| Onehunga East || [[530 1 1477|1477]] | |||
|- | |||
| Orakei Basin || [[530 1 2181|2181]] | |||
|- | |||
| Orakei Creek || [[530 1 1977|1977]] | |||
|- | |- | ||
| Oranga || [[530 1 2202|2202]] | | Oranga || [[530 1 2202|2202]] | ||
|- | |- | ||
| Otara West || [[530 1 1454|1454]] | | Ormiston Road || [[530 1 2283|2283]] | ||
|- | |||
| Otahuhu || [[530 1 2552|2552]] | |||
|- | |||
| Otara || [[530 1 2487|2487]] | |||
|- | |||
| Otara West '''(A)''' || [[530 1 1454|1454]] | |||
|- | |||
| Otara West '''(B)''' || [[530 1 2922|2922]] | |||
|- | |||
| Owairaka || [[530 1 1426|1426]] | |||
|- | |||
| Pakuranga '''(A)''' || [[530 1 1349|1349]] | |||
|- | |||
| Pakuranga '''(B)''' || [[530 1 1810|1810]] | |||
|- | |||
| Pakuranga East || [[530 1 1814|1814]] | |||
|- | |- | ||
| Papakura || [[530 1 1446|1446]] | | Pakuranga Heights || [[530 1 2612|2612]] | ||
|- | |||
| Panmure || [[530 1 1498|1498]] | |||
|- | |||
| Panmure North || [[530 1 2213|2213]] | |||
|- | |||
| Papakura '''(A)''' || [[530 1 1446|1446]] | |||
|- | |||
| Papakura '''(B)''' || [[530 1 5278|5278]] | |||
|- | |- | ||
| Papakura Horse Sales || [[530 1 2014|2014]] | | Papakura Horse Sales || [[530 1 2014|2014]] | ||
|- | |||
| Papatoetoe || [[530 1 2559|2559]] | |||
|- | |- | ||
| Papatoetoe South Western Motorway || [[530 1 1100|1100]] | | Papatoetoe South Western Motorway || [[530 1 1100|1100]] | ||
|- | |- | ||
| Papatoetoe West || [[530 1 2305|2305]] | | Papatoetoe West '''(A)''' || [[530 1 2305|2305]] | ||
|- | |||
| Papatoetoe West '''(B)''' || [[530 1 2768|2768]] | |||
|- | |||
| Parnell || [[530 1 2137|2137]] | |||
|- | |||
| Parnell Rise || [[530 1 2002|2002]] | |||
|- | |||
| Penrose || [[530 1 2036|2036]] | |||
|- | |- | ||
| Penrose Commercial || [[530 1 2230|2230]] | | Penrose Commercial || [[530 1 2230|2230]] | ||
|- | |- | ||
| Penrose East || [[530 1 2231|2231]] | | Penrose East || [[530 1 2231|2231]] | ||
|- | |||
| Penrose Industrial '''(A)''' || [[530 1 1201|1201]] | |||
|- | |||
| Penrose Industrial '''(B)''' || [[530 1 5719|5719]] | |||
|- | |- | ||
| Plunket Avenue || [[530 1 2292|2292]] | | Plunket Avenue || [[530 1 2292|2292]] | ||
|- | |||
| Point England || [[530 1 1447|1447]] | |||
|- | |||
| Point View Park || [[530 1 2004|2004]] | |||
|- | |||
| Ponsonby Central || [[530 1 2136|2136]] | |||
|- | |||
| Ponsonby North || [[530 1 2139|2139]] | |||
|- | |||
| Ponsonby Road || [[530 1 1225|1225]] | |||
|- | |||
| Preston Ferguson || [[530 1 1433|1433]] | |||
|- | |||
| Preston Road '''(A)''' || [[530 1 1434|1434]] | |||
|- | |||
| Preston Road '''(B)''' || [[530 1 2249|2249]] | |||
|- | |- | ||
| Puhinui Motorway Interchange || [[530 1 2611|2611]] | | Puhinui Motorway Interchange || [[530 1 2611|2611]] | ||
|- | |||
| Quay Street Central || [[530 1 2140|2140]] | |||
|- | |||
| Queen Street || [[530 1 1227|1227]] | |||
|- | |||
| Queens Wharf Auckland || [[530 1 1218|1218]] | |||
|- | |- | ||
| Randwick Park || [[530 1 2406|2406]] | | Randwick Park || [[530 1 2406|2406]] | ||
|- | |- | ||
| Rangitoto Avenue || [[530 1 2222|2222]] | | Rangitoto Avenue || [[530 1 2222|2222]] | ||
|- | |||
| Remuera East || [[530 1 2178|2178]] | |||
|- | |||
| Remuera North ONZ A5RMN || [[530 1 2223|2223]] | |||
|- | |||
| Remuera Towers || [[530 1 1128|1128]] | |||
|- | |||
| Ridge Road Howick '''(A)''' || [[530 1 2554|2554]] | |||
|- | |||
| Ridge Road Howick '''(B)''' || [[530 1 6659|6659]] | |||
|- | |||
| Rowandale Avenue '''(A)''' || [[530 1 1698|1698]] | |||
|- | |||
| Rowandale Avenue '''(B)''' || [[530 1 5252|5252]] | |||
|- | |- | ||
| Royal Oak Mall || [[530 1 1241|1241]] | | Royal Oak Mall || [[530 1 1241|1241]] | ||
|- | |||
| Sandringham || [[530 1 1208|1208]] | |||
|- | |||
| Shackleton Road || [[530 1 1860|1860]] | |||
|- | |||
| Shamrock Park || [[530 1 2555|2555]] | |||
|- | |||
| Shamrock Park || [[530 1 5815|5815]] | |||
|- | |||
| Shortland Street Lower || [[530 1 2513|2513]] | |||
|- | |||
| St Heliers || [[530 1 1260|1260]] | |||
|- | |- | ||
| St Johns || [[530 1 1153|1153]] | | St Johns || [[530 1 1153|1153]] | ||
|- | |||
| St Leonards Road || [[530 1 2084|2084]] | |||
|- | |- | ||
| St Lukes Carpark || [[530 1 1268|1268]] | | St Lukes Carpark || [[530 1 1268|1268]] | ||
|- | |- | ||
| Te Irirangi || [[530 1 5309|5309]] | | St Stephens Avenue Intersection || [[530 1 2145|2145]] | ||
|- | |||
| Starship Hospital || [[530 1 2102|2102]] | |||
|- | |||
| Stoddard Road '''(A)''' || [[530 1 1271|1271]] | |||
|- | |||
| Stoddard Road '''(B)''' || [[530 1 5244|5244]] | |||
|- | |||
| Sylvia Park Mall || [[530 1 2216|2216]] | |||
|- | |||
| Takanini On-Ramp || [[530 1 1492|1492]] | |||
|- | |||
| Tamaki Drive || [[530 1 2224|2224]] | |||
|- | |||
| Te Irirangi '''(A)''' || [[530 1 2314|2314]] | |||
|- | |||
| Te Irirangi '''(B)''' || [[530 1 5309|5309]] | |||
|- | |||
| The Gardens '''(A)''' || [[530 1 1373|1373]] | |||
|- | |||
| The Gardens '''(B)''' || [[530 1 6372|6372]] | |||
|- | |||
| Three Kings || [[530 1 1213|1213]] | |||
|- | |||
| Three Kings South || [[530 1 1002|1002]] | |||
|- | |||
| Unitec Campus || [[530 1 1221|1221]] | |||
|- | |- | ||
| Upland Road || [[530 1 2168|2168]] | | Upland Road || [[530 1 2168|2168]] | ||
|- | |||
| Upper Khyber Pass || [[530 1 1862|1862]] | |||
|- | |||
| Vauxhall || [[530 1 1169|1169]] | |||
|- | |||
| Victoria Park || [[530 1 2150|2150]] | |||
|- | |||
| Wai O Taiki Bay || [[530 1 2173|2173]] | |||
|- | |||
| Waimarie Street Reservoir || [[530 1 1136|1136]] | |||
|- | |- | ||
| Waiokauri || [[530 1 2329|2329]] | | Waiokauri || [[530 1 2329|2329]] | ||
|- | |||
| Waterview '''(A)''' || [[530 1 2015|2015]] | |||
|- | |||
| Waterview '''(B)''' || [[530 1 2210|2210]] | |||
|- | |||
| Waterview Tunnel || [[530 1 1068|1068]] | |||
|- | |- | ||
| Wattle Downs || [[530 1 2324|2324]] | | Wattle Downs || [[530 1 2324|2324]] | ||
|- | |||
| Wattle Farm || [[530 1 2566|2566]] | |||
|- | |- | ||
| West Tamaki Road || [[530 1 5167|5167]] | | West Tamaki Road || [[530 1 5167|5167]] | ||
Line 117: | Line 489: | ||
|- | |- | ||
| White Swan Road || [[530 1 5292|5292]] | | White Swan Road || [[530 1 5292|5292]] | ||
|- | |||
| Williamson Avenue || [[530 1 1668|1668]] | |||
|- | |- | ||
| Wiri || [[530 1 2420|2420]] | | Wiri || [[530 1 2420|2420]] |
edits