1,302,197
edits
(Updated content before balise.) |
(Updated content before balise.) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!colspan="2"| <big>[https://www.cartoradio.fr/index.html#/cartographie/lonlat/-61.8086/16.2725 Support ANFR n°538182] [https://www.google.com/maps/search/?api=1&query=16.2725%2C-61.8086 🗺️]</big> | !colspan="2"| <big>[https://www.cartoradio.fr/index.html#/cartographie/lonlat/-61.8086/16.2725 Support ANFR n°538182] [https://www.google.com/maps/search/?api=1&query=16.2725%2C-61.8086 🗺️]/[https://carte-fh.lafibre.info/galerie_photo/qsearch.php?q=538182 📷]</big> | ||
|- | |- | ||
| '''Nature''' || Pylône autostable | | '''Nature''' || Pylône autostable | ||
Line 20: | Line 20: | ||
| '''Type''' || Dipôle/Doublet | | '''Type''' || Dipôle/Doublet | ||
|- | |- | ||
| '''Orientations''' || 90.0°, 90.0° | | '''Orientations (2)''' || 90.0°, 90.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''FM | !colspan="2"| '''FM | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''TDF''': ✅ 02/07/2014''<br>↳ '''20.5 MHz''' (87.5 MHz-108.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 33: | Line 35: | ||
| '''Type''' || Panneau | | '''Type''' || Panneau | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || 0.0° | | '''Orientation (1)''' || 0.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 1800 | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 18/03/2019''<br>↳ '''15.0 MHz''' (1710.0 MHz-1725.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (1805.0 MHz-1820.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''20.0 MHz''' (1765.0 MHz-1785.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (1860.0 MHz-1880.0 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2100 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''10.0 MHz''' (1969.7 MHz-1979.7 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (2159.7 MHz-2169.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''9.8 MHz''' (1930.5 MHz-1940.3 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (2120.5 MHz-2130.3 MHz) | |||
|- | |||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2600 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''20.0 MHz''' (2500.0 MHz-2520.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (2620.0 MHz-2640.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''15.0 MHz''' (2540.0 MHz-2555.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (2660.0 MHz-2675.0 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 800 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''10.0 MHz''' (791.0 MHz-801.0 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (832.0 MHz-842.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 2100 | |||
|- | |- | ||
| ''' | | colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 07/01/2012''<br>↳ '''4.8 MHz''' (1964.9 MHz-1969.7 MHz)<br>↳ '''4.8 MHz''' (2154.9 MHz-2159.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''5.0 MHz''' (1954.9 MHz-1959.9 MHz)<br>↳ '''5.0 MHz''' (2144.9 MHz-2149.9 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 900 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 29/05/2019''<br>↳ '''5.1 MHz''' (909.7 MHz-914.8 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (954.7 MHz-959.8 MHz) | |||
|- | |- | ||
| ''' | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#06ba06">2G</span> - GSM 900 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 07/01/2012''<br>↳ '''5.1 MHz''' (904.6 MHz-909.7 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (949.6 MHz-954.7 MHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 64: | Line 80: | ||
| '''Type''' || Panneau | | '''Type''' || Panneau | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || 60.0° | | '''Orientation (1)''' || 60.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 1800 | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 18/03/2019''<br>↳ '''15.0 MHz''' (1710.0 MHz-1725.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (1805.0 MHz-1820.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''20.0 MHz''' (1765.0 MHz-1785.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (1860.0 MHz-1880.0 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2100 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''10.0 MHz''' (1969.7 MHz-1979.7 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (2159.7 MHz-2169.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''9.8 MHz''' (1930.5 MHz-1940.3 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (2120.5 MHz-2130.3 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2600 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''20.0 MHz''' (2500.0 MHz-2520.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (2620.0 MHz-2640.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''15.0 MHz''' (2540.0 MHz-2555.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (2660.0 MHz-2675.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 800 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''10.0 MHz''' (791.0 MHz-801.0 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (832.0 MHz-842.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 2100 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 07/01/2012''<br>↳ '''4.8 MHz''' (1964.9 MHz-1969.7 MHz)<br>↳ '''4.8 MHz''' (2154.9 MHz-2159.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''5.0 MHz''' (1954.9 MHz-1959.9 MHz)<br>↳ '''5.0 MHz''' (2144.9 MHz-2149.9 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 900 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 29/05/2019''<br>↳ '''5.1 MHz''' (909.7 MHz-914.8 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (954.7 MHz-959.8 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#06ba06">2G</span> - GSM 900 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 07/01/2012''<br>↳ '''5.1 MHz''' (904.6 MHz-909.7 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (949.6 MHz-954.7 MHz) | ||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 95: | Line 125: | ||
| '''Type''' || Panneau | | '''Type''' || Panneau | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || 150.0° | | '''Orientation (1)''' || 150.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 1800 | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''15.0 MHz''' (1710.0 MHz-1725.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (1805.0 MHz-1820.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''20.0 MHz''' (1765.0 MHz-1785.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (1860.0 MHz-1880.0 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2100 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''10.0 MHz''' (1969.7 MHz-1979.7 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (2159.7 MHz-2169.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''9.8 MHz''' (1930.5 MHz-1940.3 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (2120.5 MHz-2130.3 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2600 | |||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''20.0 MHz''' (2500.0 MHz-2520.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (2620.0 MHz-2640.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''15.0 MHz''' (2540.0 MHz-2555.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (2660.0 MHz-2675.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 800 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''10.0 MHz''' (791.0 MHz-801.0 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (832.0 MHz-842.0 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 2100 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''4.8 MHz''' (1964.9 MHz-1969.7 MHz)<br>↳ '''4.8 MHz''' (2154.9 MHz-2159.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''5.0 MHz''' (1954.9 MHz-1959.9 MHz)<br>↳ '''5.0 MHz''' (2144.9 MHz-2149.9 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 900 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''5.1 MHz''' (909.7 MHz-914.8 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (954.7 MHz-959.8 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#06ba06">2G</span> - GSM 900 | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 09/05/2023''<br>↳ '''5.1 MHz''' (904.6 MHz-909.7 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (949.6 MHz-954.7 MHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 126: | Line 170: | ||
| '''Type''' || Réseaux d'antennes | | '''Type''' || Réseaux d'antennes | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || N/A | | '''Orientation (1)''' || N/A | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''RDF DVB-T | !colspan="2"| '''RDF DVB-T | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''TDF''': ✅ 05/10/2010''<br>↳ '''320.0 MHz''' (470.0 MHz-790.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 139: | Line 185: | ||
| '''Type''' || Réseaux d'antennes | | '''Type''' || Réseaux d'antennes | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || N/A | | '''Orientation (1)''' || N/A | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''RDF DVB-T | !colspan="2"| '''RDF DVB-T | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''TDF''': ❓''<br>↳ '''224.0 MHz''' (470.0 MHz-694.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 152: | Line 200: | ||
| '''Type''' || Panneau | | '''Type''' || Panneau | ||
|- | |- | ||
| '''Orientations''' || 64.0°, 148.0° | | '''Orientations (2)''' || 64.0°, 148.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 1800 | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''OUTREMER TELECOM''': ✅ 13/05/2017''<br>↳ '''20.0 MHz''' (1745.0 MHz-1765.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (1840.0 MHz-1860.0 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2600 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''OUTREMER TELECOM''': ✅ 13/05/2017''<br>↳ '''15.0 MHz''' (2555.0 MHz-2570.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (2675.0 MHz-2690.0 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 800 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''OUTREMER TELECOM''': ✅ 01/12/2016''<br>↳ '''10.0 MHz''' (811.0 MHz-821.0 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (852.0 MHz-862.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 2100 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''OUTREMER TELECOM''': ✅ 13/10/2015''<br>↳ '''5.0 MHz''' (1959.9 MHz-1964.9 MHz)<br>↳ '''5.0 MHz''' (2149.9 MHz-2154.9 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (1940.3 MHz-1950.1 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (2130.3 MHz-2140.1 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 900 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''OUTREMER TELECOM''': ✅ 01/04/2017''<br>↳ '''9.8 MHz''' (880.1 MHz-889.9 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (925.1 MHz-934.9 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#06ba06">2G</span> - GSM 1800 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''OUTREMER TELECOM''': ✅ 13/05/2017''<br>↳ '''20.0 MHz''' (1745.0 MHz-1765.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (1840.0 MHz-1860.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#06ba06">2G</span> - GSM 900 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''OUTREMER TELECOM''': ✅ 01/06/2006''<br>↳ '''2.0 MHz''' (902.5 MHz-904.5 MHz)<br>↳ '''2.0 MHz''' (947.5 MHz-949.5 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (880.1 MHz-889.9 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (925.1 MHz-934.9 MHz) | ||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 183: | Line 245: | ||
| '''Type''' || Antenne parabolique | | '''Type''' || Antenne parabolique | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || 134.0° | | '''Orientation (1)''' || 134.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=538182 CARTE])''' || - '''''OUTREMER TELECOM''': 13/10/2015''<br>↳ '''0.4 GHz''' (17.7 GHz-18.1 GHz) | !colspan="2"| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=538182 CARTE])''' | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''OUTREMER TELECOM''': ✅ 13/10/2015''<br>↳ '''0.4 GHz''' (17.7 GHz-18.1 GHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 196: | Line 260: | ||
| '''Type''' || Antenne parabolique | | '''Type''' || Antenne parabolique | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || 48.0° | | '''Orientation (1)''' || 48.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=538182 CARTE])''' || - '''''OUTREMER TELECOM''': | !colspan="2"| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=538182 CARTE])''' | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''OUTREMER TELECOM''': ❓''<br>↳ '''0.2 GHz''' (18.4 GHz-18.6 GHz)<br>↳ '''0.2 GHz''' (18.6 GHz-18.8 GHz)<br>↳ '''0.3 GHz''' (18.1 GHz-18.4 GHz)<br>↳ '''0.4 GHz''' (17.7 GHz-18.1 GHz)<br>↳ '''0.4 GHz''' (19.3 GHz-19.7 GHz)<br>↳ '''0.5 GHz''' (18.8 GHz-19.3 GHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 209: | Line 275: | ||
| '''Type''' || Panneau | | '''Type''' || Panneau | ||
|- | |- | ||
| '''Orientations''' || 40.0°, 165.0° | | '''Orientations (2)''' || 40.0°, 165.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 1800 | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''🟧 ORANGE''': ✅ 27/01/2017''<br>↳ '''20.0 MHz''' (1725.0 MHz-1745.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (1820.0 MHz-1840.0 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 800 | |||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''🟧 ORANGE''': ❓''<br>↳ '''10.0 MHz''' (801.0 MHz-811.0 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (842.0 MHz-852.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 2100 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''🟧 ORANGE''': ✅ 28/11/2011''<br>↳ '''10.0 MHz''' (1920.5 MHz-1930.5 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (2110.5 MHz-2120.5 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 900 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''🟧 ORANGE''': ✅ 30/10/2020''<br>↳ '''2.0 MHz''' (939.2 MHz-941.2 MHz)<br>↳ '''2.2 MHz''' (894.2 MHz-896.4 MHz) | |||
|- | |- | ||
| ''' | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#06ba06">2G</span> - GSM 900 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''🟧 ORANGE''': ✅ 06/05/2005''<br>↳ '''12.4 MHz''' (890.1 MHz-902.5 MHz)<br>↳ '''12.4 MHz''' (935.1 MHz-947.5 MHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 234: | Line 310: | ||
| '''Type''' || Antenne parabolique | | '''Type''' || Antenne parabolique | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || 48.9° | | '''Orientation (1)''' || 48.9° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=538182 CARTE])''' || - '''''MADIACOM''': 18/03/2019''<br>↳ '''0.3 GHz''' (18.1 GHz-18.4 GHz) | !colspan="2"| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=538182 CARTE])''' | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''MADIACOM''': ✅ 18/03/2019''<br>↳ '''0.3 GHz''' (18.1 GHz-18.4 GHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 247: | Line 325: | ||
| '''Type''' || Antenne parabolique | | '''Type''' || Antenne parabolique | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || 140.8° | | '''Orientation (1)''' || 140.8° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=538182 CARTE])''' || - '''''MADIACOM''': 07/01/2012''<br>↳ '''0.3 GHz''' (18.1 GHz-18.4 GHz) | !colspan="2"| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=538182 CARTE])''' | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''MADIACOM''': ✅ 07/01/2012''<br>↳ '''0.3 GHz''' (18.1 GHz-18.4 GHz) | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits