169
edits
Jrmobilitytt (talk | contribs) (→O2) |
Jrmobilitytt (talk | contribs) (→E) |
||
Line 704: | Line 704: | ||
|} | |} | ||
==== | ==== EE ==== | ||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
! Frequency range !! Band number !! Generation !! Protocol !! Notes | |||
|- | |||
| '''1800''' MHz DCS || 3 || 2G || GSM/GPRS/EDGE || | |||
|- | |||
|rowspan="2" |'''2100''' MHz IMT || rowspan="2" | 1 || 3G || UMTS/HSPA/HSPA+ || | |||
|- | |||
| rowspan="4" | 4G || rowspan="4" | LTE/LTE-A || | |||
|- | |||
| '''1800''' MHz DCS || 3 || | |||
|- | |||
| '''2600''' MHz IMT-E || 7 || | |||
|- | |||
| '''800''' MHz DD || 20 || | |||
|- | |||
| '''700''' MHz APT || n28 || rowspan="2" | 5G || rowspan="2" | NR || | |||
|- | |||
| '''3500''' MHz C-Band || n78 || | |||
|} | |||
==== O<sub>2</sub> ==== | ==== O<sub>2</sub> ==== |
edits