169
edits
Jrmobilitytt (talk | contribs) (→E) |
Jrmobilitytt (talk | contribs) (→O2) |
||
Line 733: | Line 733: | ||
! Frequency range !! Band number !! Generation !! Protocol !! Notes | ! Frequency range !! Band number !! Generation !! Protocol !! Notes | ||
|- | |- | ||
| '''900''' MHz E-GSM || 8 || 2G || GSM/GPRS/EDGE || | |rowspan="2" | '''900''' MHz E-GSM ||rowspan="2" | 8 || 2G || GSM/GPRS/EDGE || | ||
|- | |- | ||
| 3G || UMTS/HSPA/HSPA+ || | |||
|- | |- | ||
| '''2100''' MHz IMT || 1 || rowspan=" | | '''2100''' MHz IMT || 1 || rowspan="6" | 4G || rowspan="6" | LTE/LTE-A || | ||
|- | |- | ||
| '''1800''' MHz DCS || 3 || | | '''1800''' MHz DCS || 3 || | ||
|- | |||
| '''2600''' MHz IMT-E || 7 || | |||
|- | |- | ||
| '''900''' MHz E-GSM || 8 || | | '''900''' MHz E-GSM || 8 || |
edits