36
edits
(→FR2) |
(→FR1) |
||
(2 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 74: | Line 74: | ||
| 9 || 1700 || UMTS 1700 || 3 || 1749.9 – 1784.9 || 1844.9 – 1879.9 || 8762 – 8912 || 9237 – 9387 || 95 || | | 9 || 1700 || UMTS 1700 || 3 || 1749.9 – 1784.9 || 1844.9 – 1879.9 || 8762 – 8912 || 9237 – 9387 || 95 || | ||
|- | |- | ||
| 10 || 1700 || Extended AWS || || 1710 – 1770 || 2110 – 2170 || 2887 – 3163 additional 3187, 3212, 3237, 3262, 3287, 3312, 3337, 3362, 3387, 3412, 3437, 3462 || 3112 – 3388 additional 3412, 3437, 3462, 3487, 3512, 3537, 3562, 3587, 3612, 3637, 3662, 3687 || 400 || Blocks A- | | 10 || 1700 || Extended AWS || || 1710 – 1770 || 2110 – 2170 || 2887 – 3163 additional 3187, 3212, 3237, 3262, 3287, 3312, 3337, 3362, 3387, 3412, 3437, 3462 || 3112 – 3388 additional 3412, 3437, 3462, 3487, 3512, 3537, 3562, 3587, 3612, 3637, 3662, 3687 || 400 || Blocks A-I | ||
|- | |- | ||
| 11 || 1500 || Lower PDC || || 1427.9 – 1447.9 || 1475.9 – 1495.9 || 3487 – 3562 || 3712 – 3787 || 48 || | | 11 || 1500 || Lower PDC || || 1427.9 – 1447.9 || 1475.9 – 1495.9 || 3487 – 3562 || 3712 – 3787 || 48 || | ||
Line 1,041: | Line 1,041: | ||
| 1.4, 3, 5 | | 1.4, 3, 5 | ||
| | | | ||
|- | |||
| 103 | |||
| FDD | |||
| 700 | |||
| Upper SMH | |||
| | |||
| 787 – 788 | |||
| 757 – 758 | |||
| 134282 – 134291 | |||
| 70646 – 70655 | |||
| -30 | |||
| | |||
| Restricted to NB-IoT operation. | |||
|- | |- | ||
| 252 | | 252 | ||
Line 1,540: | Line 1,553: | ||
| C-Band | | C-Band | ||
| | | | ||
| colspan="2" | 3300 | | colspan="2" | 3300 – 4200 | ||
| colspan="2" | 620000 – 680000 | | colspan="2" | 620000 – 680000 | ||
| N/A | | N/A | ||
Line 1,551: | Line 1,564: | ||
| C-Band | | C-Band | ||
| | | | ||
| colspan="2" | 3300 | | colspan="2" | 3300 – 3800 | ||
| colspan="2" | 620000 – 653333 | | colspan="2" | 620000 – 653333 | ||
| N/A | | N/A | ||
Line 1,562: | Line 1,575: | ||
| C-Band | | C-Band | ||
| | | | ||
| colspan="2" | 4400 | | colspan="2" | 4400 – 5000 | ||
| colspan="2" | 693334 | | colspan="2" | 693334 – 733333 | ||
| N/A | | N/A | ||
| 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100 | | 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100 | ||
Line 1,575: | Line 1,588: | ||
| 1710 – 1785 | | 1710 – 1785 | ||
| N/A | | N/A | ||
| 342000 | | 342000 – 357000 | ||
| N/A | | N/A | ||
| N/A | | N/A | ||
Line 1,797: | Line 1,810: | ||
| 5, 10 | | 5, 10 | ||
| | | | ||
|- | |||
| n101 | |||
| TDD | |||
| 1900 | |||
| Rail Mobile Radio (RMR) | |||
| | |||
| colspan="2" | 1900 – 1910 | |||
| colspan="2" | 380000 – 382000 | |||
| N/A | |||
| 5, 10 | |||
| | |||
|- | |||
| n102 | |||
| TDD | |||
| 6200 | |||
| U-NII-5 | |||
| | |||
| colspan="2" | 5925 – 6425 | |||
| colspan="2" | 795000 – 828333 | |||
| N/A | |||
| 20, 40, 60, 80 | |||
| LAA | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits