1,160,281
edits
(Updated content before balise.) |
(Updated content before balise.) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!colspan="2"| <big>[https://www.cartoradio.fr/index.html#/cartographie/lonlat/-61.1311/14.6394 Support ANFR n°2690679] [https://www.google.com/maps/search/?api=1&query=14.6394%2C-61.1311 🗺️]</big> | !colspan="2"| <big>[https://www.cartoradio.fr/index.html#/cartographie/lonlat/-61.1311/14.6394 Support ANFR n°2690679] [https://www.google.com/maps/search/?api=1&query=14.6394%2C-61.1311 🗺️]/[https://carte-fh.lafibre.info/galerie_photo/qsearch.php?q=2690679 📷]</big> | ||
|- | |- | ||
| '''Nature''' || Pylône autostable | | '''Nature''' || Pylône autostable | ||
Line 20: | Line 20: | ||
| '''Type''' || Panneau | | '''Type''' || Panneau | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || 70.0° | | '''Orientation (1)''' || 70.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 1800 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''15.0 MHz''' (1710.0 MHz-1725.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (1805.0 MHz-1820.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''20.0 MHz''' (1765.0 MHz-1785.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (1860.0 MHz-1880.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2100 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''10.0 MHz''' (1969.7 MHz-1979.7 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (2159.7 MHz-2169.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''9.8 MHz''' (1930.5 MHz-1940.3 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (2120.5 MHz-2130.3 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2600 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''20.0 MHz''' (2500.0 MHz-2520.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (2620.0 MHz-2640.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''15.0 MHz''' (2540.0 MHz-2555.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (2660.0 MHz-2675.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 800 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''10.0 MHz''' (791.0 MHz-801.0 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (832.0 MHz-842.0 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| '''UMTS | !colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 2100 | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''4.8 MHz''' (1964.9 MHz-1969.7 MHz)<br>↳ '''4.8 MHz''' (2154.9 MHz-2159.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''5.0 MHz''' (1954.9 MHz-1959.9 MHz)<br>↳ '''5.0 MHz''' (2144.9 MHz-2149.9 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 900 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''5.1 MHz''' (909.7 MHz-914.8 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#06ba06">2G</span> - GSM 900 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''5.1 MHz''' (904.6 MHz-909.7 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (949.6 MHz-954.7 MHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 51: | Line 65: | ||
| '''Type''' || Panneau | | '''Type''' || Panneau | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || 140.0° | | '''Orientation (1)''' || 140.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 1800 | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''15.0 MHz''' (1710.0 MHz-1725.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (1805.0 MHz-1820.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''20.0 MHz''' (1765.0 MHz-1785.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (1860.0 MHz-1880.0 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2100 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''10.0 MHz''' (1969.7 MHz-1979.7 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (2159.7 MHz-2169.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''9.8 MHz''' (1930.5 MHz-1940.3 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (2120.5 MHz-2130.3 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2600 | |||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''20.0 MHz''' (2500.0 MHz-2520.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (2620.0 MHz-2640.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''15.0 MHz''' (2540.0 MHz-2555.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (2660.0 MHz-2675.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 800 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''10.0 MHz''' (791.0 MHz-801.0 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (832.0 MHz-842.0 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 2100 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''4.8 MHz''' (1964.9 MHz-1969.7 MHz)<br>↳ '''4.8 MHz''' (2154.9 MHz-2159.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''5.0 MHz''' (1954.9 MHz-1959.9 MHz)<br>↳ '''5.0 MHz''' (2144.9 MHz-2149.9 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 900 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''5.1 MHz''' (909.7 MHz-914.8 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (954.7 MHz-959.8 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#06ba06">2G</span> - GSM 900 | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''0.0 MHz''' (904.6 MHz-904.6 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (949.6 MHz-954.7 MHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 82: | Line 110: | ||
| '''Type''' || Panneau | | '''Type''' || Panneau | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || 290.0° | | '''Orientation (1)''' || 290.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 1800 | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''15.0 MHz''' (1710.0 MHz-1725.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (1805.0 MHz-1820.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''20.0 MHz''' (1765.0 MHz-1785.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (1860.0 MHz-1880.0 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2100 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''10.0 MHz''' (1969.7 MHz-1979.7 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (2159.7 MHz-2169.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''9.8 MHz''' (1930.5 MHz-1940.3 MHz)<br>↳ '''9.8 MHz''' (2120.5 MHz-2130.3 MHz) | |||
|- | |||
|- | |||
!colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 2600 | |||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''20.0 MHz''' (2500.0 MHz-2520.0 MHz)<br>↳ '''20.0 MHz''' (2620.0 MHz-2640.0 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''15.0 MHz''' (2540.0 MHz-2555.0 MHz)<br>↳ '''15.0 MHz''' (2660.0 MHz-2675.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#FF0000">4G</span> - LTE 800 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''10.0 MHz''' (791.0 MHz-801.0 MHz)<br>↳ '''10.0 MHz''' (832.0 MHz-842.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 2100 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''4.8 MHz''' (1964.9 MHz-1969.7 MHz)<br>↳ '''4.8 MHz''' (2154.9 MHz-2159.7 MHz) <br>- '''''FREE CARAIBES''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''5.0 MHz''' (1954.9 MHz-1959.9 MHz)<br>↳ '''5.0 MHz''' (2144.9 MHz-2149.9 MHz) | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| ''' | !colspan="2"| '''<span style="color:#0000FF">3G</span> - UMTS 900 | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''5.1 MHz''' (909.7 MHz-914.8 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (954.7 MHz-959.8 MHz) | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"| '''<span style="color:#06ba06">2G</span> - GSM 900 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" |- '''''DIGICEL''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''5.1 MHz''' (904.6 MHz-909.7 MHz)<br>↳ '''5.1 MHz''' (949.6 MHz-954.7 MHz) | ||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 113: | Line 155: | ||
| '''Type''' || Antenne parabolique | | '''Type''' || Antenne parabolique | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || 151.0° | | '''Orientation (1)''' || 151.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=2690679 CARTE])''' || - '''''MADIACOM''': 26/12/2022''<br>↳ '''185.0 MHz''' (8215.0 MHz-8400.0 MHz) | !colspan="2"| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=2690679 CARTE])''' | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''MADIACOM''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''185.0 MHz''' (8215.0 MHz-8400.0 MHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 126: | Line 170: | ||
| '''Type''' || Antenne parabolique | | '''Type''' || Antenne parabolique | ||
|- | |- | ||
| '''Orientations''' || 89.7°, 336.0° | | '''Orientations (2)''' || 89.7°, 336.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=2690679 CARTE])''' || - '''''MADIACOM''': 26/12/2022''<br>↳ '''0.5 GHz''' (18.8 GHz-19.3 GHz) | !colspan="2"| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=2690679 CARTE])''' | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''MADIACOM''': ✅ 26/12/2022''<br>↳ '''0.5 GHz''' (18.8 GHz-19.3 GHz) | |||
|- | |- | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Line 139: | Line 185: | ||
| '''Type''' || Antenne parabolique | | '''Type''' || Antenne parabolique | ||
|- | |- | ||
| '''Orientation''' || 90.0° | | '''Orientation (1)''' || 90.0° | ||
|- | |- | ||
!colspan="2"|Emetteur(s) | !colspan="2"|Emetteur(s) | ||
|- | |- | ||
| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=2690679 CARTE])''' || - '''''MADIACOM''': | !colspan="2"| '''FH ([https://carte-fh.lafibre.info/index.php?no_sup_init=2690679 CARTE])''' | ||
|- | |||
| colspan="2" |- '''''MADIACOM''': ❓''<br>↳ '''0.1 GHz''' (22.4 GHz-22.5 GHz) | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits